Podkład do cery trądzikowej

Posted by in zdrowotne

Na rynku istnieje wiele produktów przeznaczonych dla osób zmagających się z trądzikiem. Preparaty na ogół są łagodne, nie zawierają alkoholu, który podrażnia skórę. Płeć piękna chce wyglądać atrakcyjnie i czuć się komfortowo. Mimo zmian trądzikowych, panie nie chcą zaprzestać stosowania podkładów. I bardzo dobrze, ponieważ porządny i nowoczesny podkład jest na wagę złota. Nie tylko ukrywa szpecące zmiany na cerze, ale równocześnie pielęgnuje ją.

Podkład do cery trądzikowej nie może być zbyt tłusty, najlepszy jest taki o średniej konsystencji, lekko nawilżający. Zbyt gęsta struktura tego kosmetyku powoduje zatykanie porów skóry, a co za tym idzie zwiększa ryzyko zaognienia zmian. Podkład mineralny nie zawsze nadaje się do cery z trądzikiem. Aby upewnić się, że produkt jest odpowiedni, można zaopatrzyć się w próbkę i sprawdzić czy nie wystąpi żadna reakcja alergiczna. Pieczenie, swędzenie jest znakiem, że podkład mineralny nie nadaje się.

Jeśli chodzi o kolor preparatu, to dobieramy go do koloru karnacji. Zimą wybieramy podkłady jasne, które nie będą wyglądały nienaturalnie. Latem twarz wystawiamy na ekspozycję słoneczną i możemy pozwolić cerze trądzikowej, na odetchnięcie od grubej warstwy kosmetyków.

Cera trądzikowa jest bardzo wymagająca i stosowanie specyfików uzależniamy od skali intensywności zmian. Podkład mineralny czy zwykły, wzbogacony o witaminy – wybór jest duży. Aby cieszyć się zdrową cerą, nie można poprzestać na maskowaniu niedoskonałości. Dobrze jest udać się do lekarza dermatologa, który zaleci nam odpowiednie leczenie. Jeśli schorzenie nie ma źródła w problemach zdrowotnych, można pokusić się o zabieg laserowy, charakteryzujący się ogromną skutecznością.