Odciśnij piętno swej osobowości na swym domu

Posted by in mieszkaniowe

Nasze domostwo nie składa się jedynie z samych murów. Pojęcie domostwa określa nie tylko budowlę, ale również nasze miejsce w świecie, do jakiego chętnie wracamy, oraz w którym spędzamy mnóstwo czasu. Z tegoż względu istotny jest sposób, w którym go wyposażymy. Elementarne potrzeby człowieka skupiają się na spaniu, jedzeniu i czynnościach higienicznych. Pomimo tego nie sądzę abyście sobie wyobrażali aby jedynymi meblami w lokalu mieszkalnym były łóżko, stół z kilkoma krzesłami, lodówka, kuchenka gazowa bądź sedes oraz zlew.

Rzeczy które do was należą, jakimi się otaczacie, definiują wasz charakter. Nikomu nie podoba się charakteryzowanie go przez stereotypy czy rola trybika w aparaturze społeczeństwa, chcemy się wyróżniać, podkreślać jak bardzo się od innych różnimy, zaznaczać swą indywidualność. Forma w której wyposażycie własne domostwa podkreśla właśnie wasz unikalny charakter.

Przeto wybór dodatków dekoracyjnych, jakie wykorzystacie do wyposażenia swojego lokalu ma wielkie znaczenie dla sposobu, w który będą widzieć was pozostali ludzie. Ludziom podobają się zgoła rozmaite rzeczy. Wybierzcie ozdoby na jakie z przyjemnością będziecie patrzeć. Nie patrzcie tylko na opinie innych bowiem to wy będziecie pomiędzy nimi mieszkać. Każdy składnik oraz dodatek wywiera swe piętno na wystroju pomieszczenia. Gdyby było ich zbyt dużo to mieszkanie może wydawać się zagracone, lecz może wam się tak podoba. Są ludzie lubiący minimalizm, inni wolą szych. Zwykle napotykane w większości domów artykuły wyposażenia wnętrz to takie, które mają jednak pewną wartość funkcjonalną, jednakże ornamenty i charakter dekoracyjny jest tymże dodatkiem do funkcjonalności, jaki decyduje o tym, że w sklepie wybieracie te a nie inne. Wybierając stolik, dywan, fotel, zegar albo świecznik działacie z pewnej określonej potrzeby (żeby mieć gdzie siedzieć, sprawdzić godzinę, włożyć gdzieś świece), jednakże decyzję o zakupie podejmujecie nie pod wpływem funkcjonalności, ale wyglądu, a zatem cech ozdobnych takiej rzeczy. Zrozumiałe jest iż lubimy otaczać się przedmiotami ładnymi, choć piękno wszyscy tłumaczą sobie na swój własny sposób.

Codziennie zasypują nas obrazy (w telewizji, w Internecie itp.), które zapadają jednak mocno w pamięć oraz wpływają na nasz gust. Mimo wszystko jednak to my sami oceniamy te obrazy i wybieramy – czy nam się one podobają czy może jednak podchodzimy do nich z odrazą.